Jauniešu klubs

Informācija:

- jauniešu iniciatīvas

  Jauniešu iniciatīvas projekti ir iespēja jauniešiem pašiem izstrādāt un īstenot projektu vietējā līmenī – savā skolā, pagastā, pilsētā – reģionālā vai nacionālā līmenī, sniedzot ieguldījumu sabiedrības attīstībā. Jauniešu iniciatīvas projektos tiek pielietoti netradicionāli, radoši interesējošo jautājumu un problēmu risinājumi. Iniciatīvas projektus var īstenot nacionālā un starptautiskā līmenī.


Ko var darīt?
Iniciatīvas projekta ietvaros jaunieši var veicināt līdzdalību sabiedrības dzīvē, rūpēties par sociāli apdraudētām grupām, organizēt pasākumus skolā, pagastā, vai pilsētā, pētīt apkārtējo vidi vai vēsturi utt. Jauniešu iniciatīvas projekts ir tava iespēja pierādīt sev un citiem, ka tu jau tagad spēj uzņemties atbildību, atrast veiksmīgus risinājumus problēmām, kas tevi satrauc, sadarboties ar vienaudžiem, skolotājiem, skolas administrāciju, pašvaldību un uzņēmējiem. Īstenojot jauniešu iniciatīvas projektu tu iegūsti dažādas prasmes un iemaņas, kuras būs noderīgas gan mācoties skolā, gan arī uzsākot darba gaitas.

- jauniešu apmaiņas
Ikvienam jaunietim arī Tev ir iespēja piedalīties programmas „Jaunatne darbībā” apmaiņas projektos! Iesaistīties var jebkurš neatkarīgi no angļu valodas zināšanās, finansiālajiem apstākļiem un citiem kritērijiem.

Projektā tev tiks segtas gandrīz visas izmaksas - uzturēšanās, aktivitāšu, apdrošināšanas izmaksas, kā arī 70% no ceļa izdevumiem. (Iespējams, tev pašam būs jāmaksā tikai 30% no ceļa izdevumiem.)

Jauniešu apmaiņas ietvaros jauniešu grupai ir iespēja savā valstī uzņemt jauniešus no citām valstīm vai pašiem doties uz kādu citu valsti, lai kopā ar citu/ām jauniešu grupu/ām piedalītos kopīgi veidotā projektā.

Ko var darīt?
Apmaiņas projektam pamatā ir tematiska ideja, kuru grupas vēlas kopīgi realizēt un kas var būt tieši saistīta ar jauniešu ikdienas pieredzi, piemēram, jauniešu līdzdalība, rasisms, ksenofobija, kultūras mantojums, vide, cīņa pret narkotikām u.c. Izvēlētais temats ir jāizvērš konkrētos pasākumos apmaiņas projekta laikā. Jauniešu apmaiņas projektu pasākumos jābūt izteiktai Eiropas dimensijai, projektam jābūt balstītam uz neformālās izglītības principiem un īstenotam ar neformālās izglītības metodēm.

- Eiropas brīvprātīgais darbs
Eiropas Brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no programmas „Jaunatne darbībā” dalībvalstīm 2 līdz 12 mēnešus strādāt kā brīvprātīgajam sniedzot atbalstu, kopjot, tīrot, vadot, asistējot vai kā citādi palīdzot uzņēmējorganizācijai realizēt tās mērķus ar savām idejām un darbu. Tieši tāpat Latvijas organizācijas, kļūstot par uzņēmējorganizācijām, var uzņemt brīvprātīgos pie sevis, turklāt ir iespēja īstenot grupu projektus ar kopējo dalībnieku skaitu līdz 100 cilvēkiem.

Ko var darīt?
Eiropas Brīvprātīgā darba projektu tēmas ir ļoti dažādas – vide, māksla, kultūra, piederība Eiropai, jaunatnes politika, narkotiku apkarošana, veselības aprūpe, brīvā laika aktivitātes, sports, mediji un komunikācijas u.c.


Kontakti:

Kristīne Bluka
bucums@inbox.lv
26105758